Zwalcz ból pleców

Nasza strategia

Ból pleców nie jest czymś, co można wyleczyć w chwilę. W najlepszym wypadku zajmuje to miesiące, w najgorszym – lata. Ale zdecydowanie jest możliwe.

Nauka postawy

Nauczę Cię jak utrzymywać poprawną postawę, czym w ogóle jest i pokażę, jakie problemy ma Twoja sylwetka.

Trening stabilizacji głębokiej

Następnie wzmacniamy mięśnie głębokie, budujemy świadomość ciała oraz mobilizujemy kręgosłup.

Utrzymanie pozycji

Nauka utrzymania poprawnej postawy podczas trudnych ćwiczeń, pokazanie, że nie jesteś z papieru i możesz dźwigać.

To formularz dla ludzi, którzy na pierwszym miejscu stawiają pozbycie się bólu pleców. Dlatego ankieta nie zawiera pytań dotyczących pożywienia. O tym porozmawiamy na konsultacji, teraz proszę się skupić na opisaniu problemu.

Pytania i Odpowiedzi

Oczywiście. Zależnie od przypadku będzie to trwało kilka miesięcy albo nawet ponad rok. Jednak to nic  w porównaniu do ilości lat, która nam została do przeżycia. Wystarczy poświęcić 2-3 godziny tygodniowo na spotkania ze mną oraz kilka minut w domu, by móc cieszyć się większym komfortem życia.

Trener Personalny Warszawa, Centrum, Rondo ONZ

Oczywiście, w swojej pracy opieram się na badaniach oraz podręcznikach medycznych, które dokładnie opisują zagadnienia związane z bólem pleców. Część mojego podejścia i źródeł można znaleźć w jednym z moich artykułów – zapraszam

Trener Personalny Warszawa, Centrum, Rondo ONZ

Już od kilku lat zajmuję się takimi przypadkami, proszę przeczytać opinie zamieszczone przez Podopiecznych na mojej stronie na Facebooku. Do tego, pierwszą osobą, której pomogłem, byłem ja sam. Posiadając około 7 przepuklin międzykręgowych jestem w stanie żyć bez bólu i normalnie trenować. Kiedyś odkurzanie wydawało się niemożliwe.

Trener Personalny Warszawa, Centrum, Rondo ONZ

Trochę różni się od przeciętnego trenowania. Tutaj skupiamy się tylko na kręgosłupie, krok po kroku przywracając go do porządnej formy. W związku z tym, jeżeli dodatkowym celem jest schudnięcie, to będzie za to odpowiadała dieta (wliczona w cenę), nie ćwiczenia na treningu. 

Trener Personalny Warszawa, Centrum, Rondo ONZ

Zaczynamy od nauki teorii, gdzie przedstawię skąd się bierze ból, tak abyś na przyszłość był/była w stanie sama sobie poradzić. Następnie przechodzimy do praktyki, pokazuję, gdzie ciało zawodzi oraz co musimy zrobić, by poruszało się tak, jak chcemy. Staramy się dostosować tryb życia do potrzeb pleców. Do tego uświadamiam, że wcale nie musisz bać się przy każdym ruchu i kręgosłup. Następnie dokonujemy progresji ćwiczeń, tak, by w ciągu dnia być przygotowany na nagłe przeciążenia.

Trener Personalny Warszawa, Centrum, Rondo ONZ