Szukaj
Close this search box.
juliusz-1-sloniewicz-zadbaj-dzis-o-swoje-jutro-trener-personalny-warszawajuliusz-sloniewicz.jpg

5 rozciągań na zdrowe plecy

Zdrowe plecy to podstawa przyjemnego spędzania czasu, jednak gdy zaczynają boleć to trudno jest się nam zebrać do działania. Na siłownię za daleko, na trening w domu już za późno… Więc czy jest coś, co możesz zrobić, mimo że masz lenia?

Tak – jest to rozciąganie.

Oczywiście nie polecam tego stylu życia, lepiej zacząć działać w konkretnym kierunku i leczyć swoje wady za pomocą ćwiczeń oraz rozciągania. Jednak czasem potrzeba szybkiego rozwiązania na palący problem. Stąd krótki zestaw, który zajmie Cie około 15 minut.

1.Rozciąganie szyi i „kapturów”

Bardzo przydatne jeżeli siedzisz 8h przed komputerem, a Twoja szyja odruchowo pochyla się do przodu. By uzupełnić tutaj terapię dobrze by było, gdybyś umiał utrzymywać szyję w poprawnej pozycji, co zmniejszy zmęczenie muskułów i odciąży kręgosłup szyjny.

Stojąc bądź leżąc chwyć za głowę i przyciągnij ją do barku. Możesz kombinować z kątami ściągnięcia, by dotknąć jak największą ilość mięśni. Obniż dodatkowo bark kończyny, która swobodnie zwisa, to jeszcze bardziej rozciąganie partie, w które celujemy.
juliusz-sloniewicz-trener-personalny-rondo-onz-warszawa

2.Biodrowo- lędźwiowy

Przez wielogodzinne siedzenie staje się przykurczony, co znacząco wpływa na kształt Twojego odcinka lędźwiowego.

trener-personalny-warszawa-rondo-onz-centrum-juliusz-slonieiwcz-

Najważniejszym elementem jest tu miednica, ponieważ ta musi być stale w pozycji neutralnej, a ruch odbywa się jedynie przez staw skokowy nogi wykrocznej i w kolanie nogi zakrocznej. Będąc w wykroku powoli przesuwasz całe ciało do przodu. Powinieneś poczuć lekkie ciągnięcie przy pachwinie, po stronie nogi zakrocznej.

3.Czworogłowy uda

Kolejny mięsień mający ogromne znaczenie dla położenia miednicy, a tym samym bólu w dole pleców. Znowu – biodra muszą zachować ustawienie neutralne. Jedną nogę opierasz o ścianę, a drugą robisz wykrok. Następnie powoli przyciągasz tors do tylnej kończyny tak, aby plecy zachowały prosty kształt.

Trener-personalny-warszawa
Najprawdopodobniej nie jesteś rozciągnięty, więc Twoja postawa będzie przypominała to po prawej,a nie lewej.

Unikaj  sylwetki obok, gdzie ciało jest wygięte i masz hiperlordozę.

4.Kot – Wielbłąd - tu siedzą zdrowe plecy

Świetny sposób na pozbycie się napięcia we wnętrzu kręgosłupa. Leżąc na czworaka zacznij przechodzić płynnie od jednej pozycji do drugiej. Przytrzymaj sekundę w szczytowym punkcie.

Trener Personalny w Warszawie Juliusz Słoniewicz

5.Pośladkowe

W leżeniu przyciągnij do twarzy kolano tak, aby między udem a piszczelem był kąt 90 stopni, a stopa celowała w bok. Następnie chwyć za kolano i skieruj je ku stopie, zachowując zgięcie między łydką a udem. Rozciągnie powinno przejść na bok pośladka.

W każdym ćwiczeniu znajdź moment w którym rozciągnięcie wynosi 6-7 w 10 punktowej skali. Przytrzymaj 45 sekund i zmień stronę. Wszystko powtórz w 3 obwodach. Jeden obwód to przejście przez pozycje 1-6, robiąc po jednym przytrzymaniu.
Trener Personalny Warszawa

Pamiętaj, autor nie może brać odpowiedzialności za wykonywanie ćwiczeń, nie znam Twojego przypadku, a nie mogę kontrolować Twojej techniki. Zawsze polecam znaleźć dobrego speca, który to zrobi. Powodzenia – Trener Personalny w Warszawie – Juliusz Słoniewicz.

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też:

Subskrypcja Podstawowa​

59
99
Miesięcznie
  • Platforma Treningowa
  • 7 dni próbnych!
  • Ponad 300 ćwiczeń z instrukcjami głosowymi, wideo i pisemnymi
  • 15 planów na, m.in. - ból w dole pleców, ból w górze pleców, ból kolan, poprawną postawę
  • W każdym planie 2-7 modułów - kupujesz plany na kilka miesięcy do przodu!
  • Jakość treningu jak na żywo!
  • Jeden trening z trenerem, to 220-250 zł, tutaj masz tę wiedzę w formie online za jedyne 59.99 zł
Juliusz Słoniewicz Bóle Pleców