treningi-online-trener-personalny-warszawa-centrum

Treningi online - ćwiczenia na ból pleców

Treningi online to coraz popularniejsza opcja treningów personalnych. Jednak jak zwykle w przypadku zajęć prowadzonych przez internet, pojawiają się uzasadnione wątpliwości – czy to w ogóle ma sens? 

Dziś przedstawię swoją platformnę z ćwiczeniami online i powiem Ci dlaczego warto zacząć działać już dziś!

Spis treści

Treningi online - czy trener personalny online jest skuteczny?

Myślę, że tutaj najlepszą ścieżką argumentacji będzie przedstawienie jak wygląda współpraca online ze mną i czym różni się od innych tego typu działań. Zacznijmy na początku od opisania filarów skutecznej opieki, która ma pomóc Podopiecznemu w osiągnięciu celu.

Stały kontakt – moim zdaniem to najważniejszy punkt, na który powinien zwracać uwagę każdy potencjalny klient. Jeżeli chcesz działać z trenerem i nigdy wcześniej nie miałeś styczności z aktywnością sportową, to nie ma szans na to, aby jedno spotkanie (a tak to często wygląda), rozwiązało wszystkie Twoje problemy. Powinieneś móc w każdej chwili napisać do trenera, spytać się o wątpliwości dotyczące ćwiczeń, czy wyjaśnić wątpliwości odnośnie diety.

Co więcej, zdarza się, że trening jest nieodpowiednio dobrany, przez co czujemy ból. Jeżeli nie możemy napisać do trenera i poprosić o zmianę rozpiski ćwiczeń… to co mamy zrobić? Zostajemy z nieskutecznym planem aż do kolejnego spotkania online.

Modyfikacje planów – obowiązkowy wariant zawarty w podstawowej cenie, jeżeli zdarza się sytuacja, o której wspomniałem wyżej, to powinnością osoby prowadzącej treningi online jest zmienienie całego podejścia/ poszczególnych pozycji. Aktywna reakcja na problem oszczędza Tobie, jako klientowi wiele czasu i pieniędzy. Im szybciej osiągniesz swój cel, tym szybciej zakończysz współpracę.

Oczywiście w żaden sposób nie gloryfikuję szybkich rozwiązań na krótką metę, jednak uważam, że skandalem jest czekanie przez tydzień w miejscu z wadliwym planem.

Treningi online – spotkania przy kamerze internetowej, gdzie zobaczysz jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, nauczysz się techniki i poznasz swojego trenera. Mimo wszystko nic nie zastąpi słownego tłumaczenia na żywo i wyjaśniania wątpliwości podczas treningu. Uważam, że takie spotkania powinny się odbyć przynajmniej dwa razy w miesiącu, by zachować jakość współpracy.
Analiza ćwiczeń – Gdy ja z kimś działam, zawsze proszę o nagranie jak Podopieczny wykonuje ćwiczenia. Dzięki temu mogę po czasie stwierdzić, czy potrzebujemy kolejnego, dodatkowego treningu online, czy też nie.

Stały dostęp do ćwiczeń – nie oszukujmy się rozpiska ze zdjęciami oraz jeden trening online nie wystarczą, by człowiek zapamiętał jak ma wykonywać poprawnie technicznie odpowiednie ruchy. Dlatego nagrane wcześniej ćwiczenia z odpowiednim opisem są moim zdaniem niezbędne do oferowania profesjonalnej usługi. Wtedy Podopieczny może na spokojnie zerknąć jak wykonywać dane ćwiczenie, gdzie mogą pojawić się błędy i na co zwracać uwagę.

Zrzuty pochodzą z mojej strony, której używam do prowadzenia treningów online.

Treningi online - obawy

Na pewno przed podjęciem takiej współpracy będziesz mieć w głowie wiele pytań, między innymi:

  • Czy trener zauważy moje błędy? Przecież zobaczy mnie tylko przez kamerkę internetową?
  • Co z innymi kątami, pod którymi powinien mnie obserwować?
  • Jak długo taka współpraca online z trenerem powinna trwać?
  • Czy nie zrobię sobie krzywdy?
  • Czy nie będzie tak, że wykupię usługę, a potem się zniechęcę? 

Spokojnie, trener z doświadczeniem będzie w stanie zauważyć wszystkie błędy nawet przez kamerkę online. Wbrew pozorom taki trening prawie w ogóle nie różni się od tego na żywo. Pomimo trochę gorszej jakości wideo i tak wszystko widać na ekranie laptopa, więc obawy naprawdę są na wyrost. Jeżeli chodzi o kąty, to zawsze można się lekko obrócić 😉 

Czas trwania współpracy zależy od przypadku ale nie jest tak, że treningi online są dużo bardziej czasochłonne. Osobiście uważam, że Podopieczny i tak powinien działać bardzo dużo na co dzień oraz w domu,nieważne od typu współpracy. W związku z tym myślę, że to podejście jest skuteczną alternatywą. 

Jeżeli ćwiczenia są dobrze wyjaśnione ułożone i dobrane do Podopiecznego, to nie ma tutaj szans na kontuzję. Zwłaszcza, że przynajmniej w moim przypadku, nie oferuję treningu online z ogromnymi ciężarami. Skupiam się nad pracą w domu, która jest bardzo bezpieczna. 

Natomiast zniechęcenie na pewno jest ostatnią rzeczą, która powinna odstraszyć, przed treningami online ;). Dzięki stałej współpracy, będę stale się przypominał, pytał co tam słychać, jak idzie trening, czy coś zmienić i wiele więcej. Ostatecznie jest to dużo bardziej skuteczne niż podejście na żywo. Dlaczego? Ponieważ tutaj nie ma tego rozdzielenia: 

  • siłownia – trening
  • dom/praca – odpoczynek od treningu.

Przy współpracy online łatwiej jest zmienić nawyki, ponieważ zaczynamy kojarzyć dom, nasze codzienne miejsce z treningiem. Zaczynamy bardziej dbać o postawę, myśleć o wskazówkach trenera i uważać na jego porady.

Chcesz poznać ćwiczenia, które pomogą Ci w pokonaniu bólu pleców? Pragniesz poprawić swoją sylwetkę i zlikwidować wady postawy? Dołącz do mojej platformy, gdzie otrzymasz moją specjalistyczną opiekę.

Treningi online - platforma z ćwiczeniami na kontuzje i ból pleców

W takim razie jaką pomoc ja oferuję? Już na wstępie zaznaczam, że zawiera wszystkie wcześniej wspomniane filary. Co więcej, by być maksymalnie skutecznym, stworzyłem własnoręcznie narzędzie, które ma mi pomóc w komunikacji z Podopiecznymi. Mówię tu o platformie z ćwiczeniami online, do których w każdej chwili możesz wrócić i przypomnieć sobie ruchy, o których mówiliśmy podczas treningu online.

Bezpłatna konsultacja

Całość zaczynamy od bezpłatnej konsultacji, na której rozmawiamy o Twoim problemie i opowiadam o podejściu, które bym zastosował. Może się też zdarzyć, że nie będę w stanie pomóc, wtedy zaproponuję spotkanie z innym specjalistą. Uważam, że odpowiedzialny trener zna zakres swoich kompetencji. 

Drugą częścią konsultacji jest krótkie wypróbowanie kilku ćwiczeń, które powiedzą mi więcej o Twoim stanie zdrowia. Zobaczę które ruchy są łatwe, zrozumiałe, które wywołują ból, jak wygląda postawa oraz rozciągnięcie. Dzięki temu zaraz po konsultacji będę w stanie przygotować trening, który już będziesz rozumieć, ponieważ wszelkie kwestie wyjaśnię w trakcie spotkania.Wszystko w ramach bezpłatnej rozmowy. 

Plan treningowy do domu + stała opieka

Po kilku dniach wysyłam spersonalizowany plan wraz ze szczegółami i wyjaśnieniami. Zawsze odnoszę się do tego, o czym mówiliśmy podczas spotkania online, dzięki temu łatwiej jest sobie przypomnieć co miałem na myśli 😉 

trener-personalny-warszawa-treningi-online-juliusz-sloniewicz
Przykładowy wygląd planu
Przykładowe uzupełnienie planu wraz z opisem.

Trening online - Konsultacje, wątpliwości

Jeżeli jakieś kwestie są niejasne, albo pojawia się ból, to staram się jak najszybciej odpisywać i reagować. Zmieniam rozpiskę, tłumaczę co zmienimy, a w wyjątkowych sytuacjach umawiam się na telefon/dodatkowy trening online i omawiamy problem. Poprawki planu są oczywiście w cenie, ponieważ zależy mi na skuteczności i celach moich Podopiecznych.

Trening online - analiza i dodatkowe spotkania

Tak jak wspominałem wcześniej, proszę zawsze Podopiecznego, by wysyłał mi nagrania siebie, które będę mógł przeanalizować pod kątek błędów. Wystarczą filmy nagrane telefonem. W swoim życiu widziałem tyle sposobów na złe wykonanie ćwiczenia, że od razu zauważam wszelkie błędy 😉 

Dodatkowo w cenie subskrybcji VIP mamy jedno spotkanie w miesiącu, które pozwala mi na pokazanie nowych ruchów. W razie potrzeby możemy się dogadać co do kolejnych spotkań.

Trening online - opinie moich Podopiecznych

Dzięki kompleksowemu podejściu i wysokiej etyce pracy jestem w stanie osiągać sukcesy z moimi Podopiecznymi. Prowadzę treningi online głównie pod kątem bólu pleców, wszelkich kontuzji, wad postawy oraz odchudzania. Możemy też podziałać nad wstępem do treningu siłowego oczywiście w ramach środowiska domowego. Zapraszam do zapoznania się z innymi artykułami na mojej stronie oraz z opiniami o moim projekcie ;). 

Zapraszam też do grupy – Pokonaj ból pleców – Juliusz Słoniewicz, gdzie  aktywnie się udzielam by pomagać. Więcej opinii o mojej pracy pojawi się po wpisaniu w wyszukiwarkę – Trener personalny Warszawa Juliusz Słoniewicz.

Więcej artykułów

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: