juiusz-sloniewicz-trener-personalny-warszawa

Ból kręgosłupa – sposób na ból pleców

Każdy chce się pozbyć bólu kręgosłupa, każdy szuka sposobu – witamina C,D, olejek CBD (o których wspominałem – Jak zregenerować krążek międzykręgowy?). Ale większość z Was ignoruje najlepszy sposób – ćwiczenia i nawyk. Właśnie dziś opowiem Wam o tym, jak przebiega współpraca online ze mną, do której używam własnej platformy z ćwiczeniami. Już zdążyłem pomóc wielu osobom, więc warto przybliżyć Wam jak to wygląda, by trochę Was zachęcić i pokazać, że najprawdopodobniej to jest właśnie sposób, którego od tak dawna szukaliście!

Całą stronę stworzyłem sam, planując programy, kręcąc filmy, projektując, obrabiając materiały itd., więc możecie być pewni, że inwestując w nią, dostajecie w zamian jedynie moją, profesjonalną pomoc, a nie produkt stworzony przez kogoś z zewnątrz.

Ale do rzeczy, jak to wygląda?

Spis treści

Ból kręgosłupa - współpraca online

Na początku musi być problem, najprawdopodobniej już jesteś na tym etapie ;). Masz wtedy dwie opcje, albo wybrać prace samodzielną z pomocą jedynie platformy lub opcję numer dwa, bardziej profesjonalną. Teraz zajmiemy się pierwszym podejściem.

Subskrypcja podstawowa – ćwiczenia na ból kręgosłupa

Po wybraniu opcji i zarejestrowaniu się na stronie, dostaniesz dostęp do mojej platformy. Tak, jak wspominałem, znajdziesz tam plany, które sam układałem i które wykonywałem z Podopiecznymi, z którymi działam na żywo. Jest to podejście uogólnione, ale jak najbardziej skuteczne, które pozwala Ci trenować ze mną w czasie rzeczywistym. Każdy plan jest zaopatrzony w filmy z ćwiczeniami wraz z dokładnym opisem, który na pewno pozwoli Ci zrozumieć wszelkie aspekty danego ruchu. W ten sam sposób omawiam ruchy ludziom, z którymi działam na co dzień, więc wiem, jak dotrzeć do człowieka i jak prosto wszystko wytłumaczyć.

Wiele z kategorii ma podkategorie, na przykład "Wady postawy" dzielą się na "hiperlordozę", "płaskie plecy", "płaskostopie" i "wystającą szyję".
Kategorie mają wiele poziomów, które umożliwiają stałą progresję. W każdym z nich jest średnio po 8 ćwiczeń.

Do tego zostaniesz wyposażony/a w progresję, czyli wyznaczone ilości powtórzeń/serii i dodatkowe poziomy planów, dzięki czemu regularnie będziesz się wzmacniać. Tylko w ten sposób jest szansa na stałe pokonać pewne dolegliwości – nie można stać w miejscu. Dlatego to nie jest kartka z ćwiczeniami, którą często od kogoś dostajecie, to w zasadzie „ja – trener personalny” zamknięty na stronach platformy. Nie można też zapominać o teoretycznej pomocy w postaci wstępu, gdzie tłumaczę krótko skąd może się brać ból oraz częstych odnośników do pomocnych artykułów.

Wygodne menu pozwala szybko przemieszać się między planami i poziomami. Możesz je sprawdzić nawet teraz u góry strony. Jednak bez aktywnego konta nie zobaczysz ukrytej treści.
Każdy poziom ma od 6 do 12 ćwiczeń.

Dodatkowo dołączysz do mojej grupy, gdzie pomagam w układaniu planów i przeprowadzam treningi live raz w tygodniu. W związku z tym, mamy kontakt, dzięki czemu w razie problemu nadal możesz się mnie dopytać o szczegóły i pomoc. Odpowiadam też na maile, więc nie jesteś nigdy sam/sama.

Subskrypcja VIP – ból kręgosłupa nie ma szans

Tutaj nie tylko dostajesz wszystko, co opisałem powyżej, ale stajesz się moim pełnoprawnym Podopiecznym, o którego chcę zadbać najlepiej jak potrafię. Gramy do jednej bramki, Twoje problemy są moimi i zależy mi, byś w końcu zaznał/zaznała spokoju.

Zaczynamy od konsultacji, gdzie rozmawiamy na temat Twojego problemu, przeszłości z nim związanej, dochodzimy do wniosków, czy możemy współpracować, czy podoba Ci się moje podejście itd. Dopiero po tej rozmowie decydujesz, czy chcesz ze mną działać (ja też, bo nie każdego przypadku się podejmuję – dobry trener zna swoje ograniczenia).

W tym pakiecie masz nie tylko dostęp do wcześniej wspomnianej grupy, ale też kontakt ze mną 24h na dobę (oczywiście mam też swoje obowiązki itd. ale najczęściej odpisuję najszybciej jak mogę – spytaj w komentarzu pod tym artykułem, na pewno któryś z Podopiecznych zechce odpowiedzieć 😉 ).

trener-personalny-warszawa-treningi-online-juliusz-sloniewicz
Przykładowy dzień pierwszy planu testowego. Uzupełniony zwykle o dzień 2,3 i dodatkowe uwagi oraz notatki

Dlatego jeżeli po naszej rozmowie, wysłany przeze mnie plan okaże się zły, bądź będą jakieś problemy, to piszesz do mnie w tej sprawie i ja od razu to naprawiam. Dostosowuję w arkuszu Google ćwiczenia, zmieniam ilość powtórzeń/serii, opisy itd. Do tego analizuję Twoje ruchy (możesz wysłać jak robisz ćwiczenia i ja to wszystko przejrzę/odeślę materiał z naniesionymi poprawkami).

Ale pewnie zastanawiasz się – skąd będę wiedział/a, że robię wszystko dobrze? I tutaj wchodzi kolejna zaleta pakietu VIP – dwa treningi online. Dwa razy w miesiącu spotkamy się online, gdzie albo rozmawiamy przez godzinę na temat odczuć co do bólu, zadajesz pytania, rozmawiamy o planie etc. Albo trenujemy razem przez godzinę, gdzie tłumaczę jak wykonywać ćwiczenia, sam pokazuję technikę, czy udzielam przydatnych wskazówek. Dzięki temu, że będę Cię widział, taki trening bardzo będzie przypominał współpracę na żywo. Tak naprawdę jedyną różnicą jest to, że nie mogę Cię dotknąć i być faktycznie obok. Jednak w praktyce, współpraca online potrafi być nadal bardzo efektywna i ma sens.

Powyżej widzisz jeden z przykładowych filmów. Jak możesz zauważyć, pokazuję dokładnie błędy oraz poprawną technikę. Dzięki temu łatwiej jest rozeznać się w ćwiczeniach i wyłapywać u siebie niedociągnięcia techniczne.

Podsumowując powyższe, w naprawdę niewielkiej cenie (biorąc pod uwagę, że normalnie jeden trening kosztuje 150zł) masz zapewnioną świetną opiekę i moje pełne wsparcie merytoryczne w walce z Twoim bólem.

Czy współpraca online ma sens?

Bardzo dobre pytanie, w końcu najczęściej efektywna pomoc kojarzy nam się z czymś na żywo. No i sam osobiście nadal preferuję taką działalność, jednak wszyscy wiemy, że nie mogę dotrzeć do każdego zakątka Polski. Dlatego wymyśliłem sposób, który pomoże mi dojść do Was inaczej. Każdy, kto projektuje działania online musi zacząć od pytania „jak zrobić, by to miało sens”. Ja zrobiłem tak samo.

Sprawdź opinie o mnie i o platformie – Google opinie.

Dlatego projekt ma kilka filarów:

W praktyce objawiają się jako:

 
  • krótkie filmy –  gdzie zaznaczam błąd oraz poprawną technikę
  • krótki opis – zawarty w punktach, gdzie łopatologicznie wszystko tłumaczę
  • kontakt ze mną w obu wersjach – kontakt z żywym człowiekiem, a nie robotem jest kluczowy do powodzenia projektu. Zbyt wiele platform chce zarobić i zapomnieć, moim zdaniem to błąd. Ja tutaj zawsze jestem skory do pomocy
  • ćwiczenia live – to momenty, gdzie możesz sprawdzić technikę ćwiczeń na żywo, zrobić fajny prawie godzinny trening ze mną, nie patrząc ciągle w ekran,a do tego posłuchać moich wskazówek.
  • cena – która umożliwia każdemu dostęp do pomocy

Zauważcie też, że w dzisiejszych czasach nawet fizjoterapeuci akceptują działania jak współpraca online, więc nie jest to coś szemranego. Tylko, że tutaj, dostajesz stały kontakt i coś, do czego możesz wracać (ćwiczenia na stronie w dobrej cenie), a nie godzinka za dwie stówki i tyle. Co więcej, telemedycyna istnieje i jest powszechnie stosowana. Oczywiście moja działalność telemedycyną nie jest, ale daję Wam przykład z innego świata. Myślę, nawet, że te dwa światy mogą się uzupełniać. Przychodzicie do lekarza z tą stronę i pytacie – czy to są rzeczy, które chce Pan, aby wykonywał?

Jest jeszcze jedna rzecz, skuteczność kojarzy nam się ze spotkaniami na żywo u speca. Tak, jak mówiłem, lubię spotkania w cztery oczy, w tym się czuję jak ryba w wodzie. Ale nie każdy ma pieniądze na to (spotkania w dużych ilościach) oraz czas i dostęp do mnie. Poza tym, spotkania na żywo, biorąc pod uwagę te raz w miesiącu – mają najczęściej dać nam pewien kierunek. Diagnozują i mówią – trzymaj się tych zasad i będzie okej. Czasem ktoś nam pokazuje ćwiczenia, ale kto tak naprawdę je zapamięta i zrozumie? Natomiast tutaj cały czas jesteś pod opieką, jest łatwiej dbać o tę część po konsultacji i ostatecznie myślę są lepszą motywacją do pracy nad sobą. Co więcej tutaj też masz zaplecze merytoryczne (linki do artykułów i wytłumaczenie o co chodzi w Twoim bólu).

Wstęp w podkategorii "wady postawy" zawiera krótką zachętę do przeczytani artykułu, który umożliwi lepsze zrozumienie tematu wad postawy. Później, po przejściu w poniżej umieszczoną kategorię "hiperlordoza", ujrzysz dokładniejszy wstęp poświęcony właśnie tej wadzie.

Czy taka współpraca online jest skuteczna i mi pomoże?

Tak to zrobiłem, by było skuteczne i jest. Oczywiście nie jestem czarodziejem i jasnowidzem, ale póki co nie dostałem ani jednej wiadomości, od osoby niezadowolonej ze współpracy. Do tej pory skorzystały z nich osoby po operacjach pleców, ludzie z kręgozmykami, przepuklinami, niespecyficzny ból kręgosłupa(czyli najczęstszy ból – pisałem o tym tutaj – Poprawna postawa – czym jest?), czy z bólem barku. Przykłady są w opiniach, czy na mojej stronie Google.

Więc jeżeli nadal szukasz rozwiązania swojego bólu – możliwe, że jest tutaj. Moim zdaniem warto spróbować nawet miesiąc, niż nadal błądzić. Skoro od tylu lat nic Wam nie pomogło, to przestańcie liczyć na cud!

Jeżeli jesteś zainteresowany/na współpracą ze mną, to zapoznaj się z własnoręcznie przeze mnie stworzoną platformą, której używam do pracy online – Zapraszam! Zbudowałem na bazie moich lat doświadczeń w pracy z Podopiecznymi, to proste narzędzie, które pomoże Ci w zadbaniu o kręgosłup.

Jak zawsze zaznaczam – nie zniechęcam ze skorzystania z pomocy innych speców, zawsze nawet zachęcam.

Więcej artykułów

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: