5-sposobow-na-bol-plecow

5 sposobów na ból kręgosłupa

Wyczekiwany ratunek po 8 godzinach siedzenia. Dziś postaram Ci się pomóc, udzielając kilku prostych porad. Tutaj znajdziesz jedynie szybkie streszczenie tego, o czym mówię w filmie. Serdecznie zapraszam do poznania 5 sposób na ból kręgosłupa.

1.Pamiętaj o podparciu lordozy lędźwiowej

Dzięki niej Twój dół pleców utrzymuje się w odpowiedniej pozycji do przyjmowania obciążenia. Gdy zaczynasz tworzyć garb w dole pleców, tworzy się siła, która wypycha krążek międzykręgowy w stronę rdzenia kręgowego. Stąd się bierze ból! Warto zaopatrzyć się w wałek lędźwiowy, który wymusi na Tobie utrzymanie krzywizny.

2.Pamiętaj o zachowaniu kifozy piersiowej

Innymi słowy, nie garb się! Pogłębianie kifozy piersiowej ma taki sam efekt jak zanim lordozy lędźwiowej. Krążki międzykręgowe zaczynają atakować rdzeń kręgowy! Najlepszym sposobem na utrzymanie fajnej pozycji będzie podwyższenie monitora. Jeżeli jego środek będzie się znajdował na poziomie oczu, to już jest w porządku.

3.Lordoza szyjna

Ból karku, szyi i głowy? Najprawdopodobniej za bardzo pochylasz głowę w stronę wyświetlacza komórki albo laptopa! Czyli receptą jest to samo, co w punkcie poprzednim. Należy podwyższyć ekran. W przypadku, gdy pracujesz przy laptopie możesz jako podstawkę wykorzystać pudełko po butach. Zawsze coś!

4.Pozycja łokci

Tutaj łączymy wątki. Ponieważ swobodnie zwisające przedramiona obciążają odcinek szyjny, wzmagając bóle głowy. Jeżeli nie masz krzesła z podłokietnikami, proponuję umieścić ręce przynajmniej w ¾ na stole. To wystarczająco, by ulżyć obolałym muskułom.

5.Rusz się! - zwalcz ból kręgosłupa

Kręgosłup uwielbia ruch i nawet moment, gdy dopompujesz krew do mięśni i je rozciągniesz wiele Ci da. Wszystko jest lepsze od tkwienia ciągle w jednej pozycji. W przypadku, gdy nie możesz odejść od stanowiska pracy, wykonaj kilka ruchów siedząc. Proponuję skręty, wyprosty kręgosłupa, schylenie się do stóp itd.

Więcej artykułów

Pamiętaj, autor nie może brać odpowiedzialności za wykonywanie ćwiczeń, nie znam Twojego przypadku, a nie mogę kontrolować Twojej techniki. Zawsze polecam znaleźć dobrego speca, który to zrobi.

Trener Personalny w Warszawie – Juliusz Słoniewicz

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: