Trener Personalny w Warszawie

Ćwiczenia na wdowi garb

Ćwiczenia na wdowi garb, wystającą szyję, czy pogłębioną kifozę piersiową – wszystkie te wady się ze sobą łączą, a w tym artykule, jako doświadczony trener personalny w Warszawie, przedstawiam kolejny artykuł z cyklu krótkich pigułek z planami treningowymi. 

Pamiętaj, że na moim blogu poza tego typu treściami, znajdziesz więcej tekstów popartych badaniami (nawet ponad 70-cioma!).

Ćwiczenia na wdowi garb

Tutaj należy działać każdego dnia, codziennie, by powoli eliminować wadę. W tego typu przypadkach plany treningowe są bardzo pomocne, ale to codzienne nawyki będą stanowiły największą siłę.

Rozciągania i masaż szyi

Warto wykonywać w pracy co kilka minut rozciąganie całej okolicy szyi, wykonując dowolne ruchy według poniżej zaprezentowanego schematu. Do tego, warto też pomasować kark piłką w oparciu o ścianę, zobaczysz jakie niesamowite rozluźnienie potrafi to przynieść!

Wieszak

Po rozciągnięciu warto zadziałać na całe ciało, dlatego stanie przy ścianie uważam za najlepsze narzędzie, które nie tylko poprawia postawę, ale po którym ekstra widać postęp, który poczyniliście. Wygląda na łatwe, ale moi Podopieczni nie bez powodu zawsze przeklinają swojego trenera personalnego za nie :D.

trener personalny warszawa

Ćwiczenia na wdowi garb i wystającą szyję

Czas na włożenie w to trochę wysiłku, dlatego zaczniemy od kilku prostych ćwiczeń, a potem utrudnimy całość taśmami. Pamiętaj, przedstawiam te najprostsze ruchy, które wykonasz sam/sama bez pomocy trenera personalnego. Jednak po każdym takim planie (po tygodniu lub dwóch) powinien nastąpić wyższy poziom trudności, który zmusi Twoje ciało do adaptacji i poprawy postawy. Dlatego trudniejsze warianty zostawiam na współpracę osobistą lub online, tylko wtedy mam pewność, że technika jest w porządku.

Wznosy V

Wysunięta w przód głowa najczęściej idzie w parze z zaokrąglonymi barkami, dlatego i nad nimi należy popracować. Jeżeli czujesz się na siłach – możesz w tym ćwiczeniu unieść głowę lekko nad podłogę. 

Twoim zadaniem jest przeniesienie łopatek na plecy tak, by nie podeszły Ci do uszu. Jeżeli poczujesz, że barki są blisko szyi i czujesz napięcie w karku – robisz źle Dlatego ruch wykonaj powoli i ostrożnie, więcej dowiesz się na mojej platformie online ;).

Trener personalny warszawa
Trener personalny warszawa
Trener personalny warszawa

Zamykanie szuflady

Podstawowy ruch uczący Cię neutralnej pozycji szyi. Wykonuj go w pracy, w samochodzie, w metrze i w wolnej chwili. Wdowi garb leczy się przede wszystkim nawykami!

Trener Personalny Warszawa
Trener Personalny Warszawa

Później warto dodać taśmę, a najlepiej na początku planu zrobi wersję bez taśmy, a potem  od razu z. 

trener personalny warszawa

Pływak

Ćwiczenie nie dla każdego, ale super działające na grzbiet i wyprost kręgosłupa. Połóż się na podłodze, wbij łopatki w pośladki, a następnie unieś tors wraz z piszczelami i zacznij udawać, że płyniesz kraulem.

trener personalny warszawa

Ćwiczenia na wdowi garb – podsumowanie

Tak mało ćwiczeń?! – Ktoś mógłby spytać? Tak, ponieważ nieważne ile, ale jak je zrobimy oraz jak często. Taka krótka pigułka wykonywana codziennie z pewnością wyprostuję Twoją głowę, a to powinno zmniejszyć bóle głowy, napięcia i odciążyć kręgosłup. Zdaję też sobie sprawę z tego, że nie każdy na początkowym etapie chce poświęcać 60 minut na trening – stąd taka długość planu, a nie inna. Pamiętaj, że odpowiedni plan treningowy  na wystającą głowę powinien zawierać progresję i zmiany zależnie od przypadku. Taki krótki plan wykonujcie minimum 3 razy w tygodniu, najlepiej 5. Każde ćwiczenie po 15-20 powtórzeń, ostatnie trzymaj 30 sekund. Trening powinien trwać około 20-40 minut, by zobaczyć więcej planów oraz powyższe ćwiczenia w formie filmów, zapraszam na moją platformę z ćwiczeniami online – subskrypcja kosztuje tyle co netflix, a można z tego wyciągnąć dużo więcej 😉  Mam nadzieję, że pomogłem – Juliusz Słoniewicz, trener personalny w Warszawie.

Pamiętaj, przed  wykonywaniem ćwiczeń skontaktuj się ze specjalistą, nie mogę osobiście kontrolować Twojej techniki i wziąć odpowiedzialności za ich wykonywanie. 

Więcej artykułów

Trener Personalny Warszawa, CENTRUM

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: