Szukaj
Close this search box.
Trener-personalny-warszawa

Trener personalny w Warszawie – skuteczny trening personalny

Trener Personalny w Warszawie zawsze powinien być przemyślanym i mądrym wyborem. Jednak podczas szukania specjalisty na pewno pojawi się wiele pytań, które będą dotyczył nie tylko miejsca zajęć, ale też ceny.

Czy trener personalny w Warszawie jest mi potrzebny?

Jeżeli szukasz artykułów takich jak ten – bardzo możliwe, że tak! Kiedyś nasz zawód kojarzył się jedynie z odchudzaniem i masą mięśniową, dziś patrzymy na to inaczej. Coraz częściej trenerzy współpracują z innymi specjalistami, uzupełniając plan rehabilitacyjny o dodatkowe aktywności i stale czuwanie nad techniką. Dobry trener personalny będzie w stanie pomóc w urazach kolan, łokci, nadgarstków, barków i nie tylko.

Stale poszerzająca się wiedza i chęć jej zdobywania wpływa na coraz wyższe przygotowanie merytoryczne, dzięki czemu trener personalny jest w stanie znacząco poprawić komfort życia. Poza wspomnianą naprawą i prewencją kontuzji, pomoże Ci w naprawie sylwetki, pozbyciu się uciążliwych bólów pleców, a nawet poradzi sobie z rwą kulszową. W związku z tym, jeżeli cierpisz na nieprzyjemne dolegliwości niekoniecznie związane z wyglądem ciała – to bardzo możliwe, że faktycznie jest Ci potrzebny!

trener-personalny-w-warszawie

Ile kosztuje trener personalny w Warszawie?

Nieustanna nauka i podnoszenie kwalifikacji wpływa nie tylko na stale rosnące ceny kursów w szkołach, ale też na stawki samych trenerów. Dziś cena za jeden trening waha się od 100 do 150 złotych. Najczęściej w takiej stawce mamy już przygotowanie planu żywieniowego oraz stałą opiekę. Niektórzy zależnie od modelu biznesowego stosują pewne rabaty, jednak trudno będzie spotkać się z wyceną poniżej 100 zł.

Tak, jak wspominałem, cena (poza samym faktem, że mówimy o Warszawie) bierze się też ze skuteczności i wiedzy. Im lepszy trener – tym często droższa godzina. Ma więcej klientów, czasem tak dużo, że nie jest w stanie ich przyjąć, więc podnosi ceny, to też pewien znak dla konsumenta. Mówiąc lepszy mam na myśli skuteczność i zaplecze, jednak oczywiście nie mam zamiaru generalizować oraz przekonywać, że cena= jakość. Na każdym można się w pewien sposób zawieść, tutaj mam na myśli trend związany ze stałą chęcią podwyższania swoich kwalifikacji.

Czy trener personalny jest drogi?

Dobre pytanie, jednak warto zadać inne. Ile jest warte moje zdrowie? Czy idąc do fizjoterapeuty lub lekarza, szukamy tego najtańszego? Czy w sprawach zdrowotnych faktycznie powinniśmy kierować się ceną?

Zwłaszcza, że jako przyszły Podopieczny wybierasz kogoś, z kim będziesz się widzieć około dwa razy w tygodniu przez (najczęściej) kilka miesięcy. To dużo czasu by osiągnąć świetne efekty, zwłaszcza jeżeli wybierzemy kogoś faktycznie dobrego.

Należy również przyjąć inny punkt widzenia – najczęściej pracuję z osobami cierpiącymi na ból pleców. Przypadłość odbierająca radość z każdej chwili, często niszcząca relacje między ludźmi i zmieniająca charakter. Czy w takim razie można powiedzieć, że pozbycie się takiego bólu oraz zdobycie świadomości na temat tego, jak z nim walczyć – są faktycznie drogie? Zdrowie to najdroższy i jeden z naszych najważniejszych przymiotów.

Dlatego na trenerze leży ogromna odpowiedzialność, własnie dlatego trener personalny w Warszawie powinien być świetnie wyszkolony oraz nieustannie dążyć do dalszego poszerzania swoich horyzontów. Każdy z nas ma tego świadomość, a to stoi za naszymi sukcesami i rzeszą zadowolonych Podopiecznych.

Trener Personalny w Warszawie - Za co dokładniej płacę?

No dobrze, ale warto powiedzieć za co dokładniej trener personalny w Warszawie nas kasuje 😉 .

Po bezpłatnej konsultacji, na której zbieramy informacje o przyszłym Podopiecznym, musimy zapisać cały plan treningowy oraz dietetyczny. By stworzyć dobry trening trzeba wziąć pod uwagę przebyte kontuzje, preferencje człowieka, a także cel. Niestety nie zawsze obecny stan klienta pozwala na szybkie rozwiązanie problemu, dlatego plan musi być podzielony na fazy.

Na przykład mamy człowieka, który chce zacząć dźwigać, ale cierpi na bóle kręgosłupa, do tego ma wady postawy, a na dodatek boi się pewnych ruchów i tego, że mogą być przyczyną dalszego dyskomfortu.

Wtedy musimy tak wszystko zorganizować, by Podopieczny faktycznie spędził z nami przyjemny czas, nie zrobił sobie krzywdy i jeszcze poczuł, że naprawdę trenuje. Ostatecznie przygotowujemy kilku tygodniową, nawet miesięczną progresję, wymagającą ogromu pracy. Każda z faz planu musi służyć kolejnej, nie może być zbędnych zapychaczy, a wszystko co robimy na początku (ruchy pomagające plecom, wzorce ruchowe), powinny też znaleźć swoje odniesienie w fazie końcowej (na przykład dźwiganie ciężaru).

Dbajmy o swoje plecy, ponieważ:
Tylu obywateli cierpi na ból pleców w krajach rozwiniętych 80%
Tylu Polaków cierpiało na ból pleców przynajmniej raz w życiu 75%
Tylu ludzi na świecie cierpiało przynajmniej raz w życiu na ból pleców 75%
Nawet u tylu osób początkowy ból może przejść w stan przewlekły 65%

Działamy po treningu

Oczywiście plan trzeba ciągle zmieniać pod Podopiecznego, co więcej przydałby się też zestaw do domu. Taki suplement świetnie uzupełnia pracę na siłowni, ale też wymaga czasu. Muszę wziąć pod uwagę, czy ruchy będą wykonane poprawnie technicznie, czy plan nie będzie za długi, jak go zaimplementować w rozkład dnia Klienta. Ja osobiście używam też własnoręcznie stworzonej platformy z ćwiczeniami, dzięki czemu zyskujesz jeszcze lepszą opiekę ;).

Plan żywieniowy

Tutaj sytuacja jest identyczna. Bardzo wielu ludzi ma swoje przekonania na temat jedzenia, całe życie stosowała jeden określony tryb żywienia i teraz należy delikatnie go zmienić. Dostosowanie posiłków, godzin konsumowania, dożywienie ciała i wsparcie psychiczne.

Trening personalny

Oczywiście sedno naszej zabawy, czyli obserwowanie doświadczonym okiem postępów Podopiecznego i wyłapywanie błędów. To też jasne tłumaczenie trudnych ruchów i umiejętność docierania do człowieka. Nie każdy myśli tak samo, a co a tym idzie, nie do każdego dojdzie ten sam sposób wyjaśniania ruchu. W związku z tym taka zdolność jest na wagę złota. To też profesjonalizm, niebawienie się telefonem, planowanie dnia tak, by trening sprawiał Ci też radość, dzięki czemu zaczniesz chodzić na siłownię z uśmiechem.

Kontakt z trenerem personalnym

Współpraca z trenerem to nie wizyta u fryzjera. Zdarza się, że Podopieczny po powrocie do domu nie wie co ze sobą zrobić, nie rozumie rzeczy zawartych w planie lub ma problem natury dietetycznej. Wtedy może swobodnie się ze mną skontaktować przez smsa, messengera lub inny komunikator. Zawsze z chęcią odpowiem i doprecyzuję wszelkie niejasności, ewentualnie zmienię konkretne ćwiczenia. 

Trener Personalny w Warszawie - jakość przede wszystkim

Jak widać za wysoką ceną kryją się wysokiej jakości i szerokie usługi. Gdybyśmy brali pod uwagę jedynie spotkanie w siłowni, które na dodatek obejmowałoby jedynie godzinę biegu, kilka skłonów oraz inne podstawowe ruchy – faktycznie sam nawet nie chciałbym skorzystać z takich usług. 

Jednak praca z czyimś zdrowiem psychicznym i fizycznym jest niesamowicie odpowiedzialna, a co za tym idzie poważna, z czego zdaję sobie doskonale sprawę. Zależy mi, by moi Podopieczni poczuli się ze mną bezpiecznie i znaleźli w kontekście zdrowia (przede wszystkim kręgosłupa) oparcie i rozwiązanie problemu, który obniża znacząco jakość ich życia. 

Mam nadzieję, że ten wpis rozjaśnił moją pracę, polecam się na przyszłość – Juliusz Słoniewicz, Trener Personalny w Warszawie. 🙂

Trener-personalny-w-warszawie
Trener-personalny-w-warszawie
Trener-persoanlny-w-warszawie
Trener-personalny-w-warszawie

Więcej artykułów

Trener personalny w Warszawie, Cityfit, Centrum

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też:

Subskrypcja Podstawowa​

59
99
Miesięcznie
  • Platforma Treningowa
  • 7 dni próbnych!
  • Ponad 300 ćwiczeń z instrukcjami głosowymi, wideo i pisemnymi
  • 15 planów na, m.in. - ból w dole pleców, ból w górze pleców, ból kolan, poprawną postawę
  • W każdym planie 2-7 modułów - kupujesz plany na kilka miesięcy do przodu!
  • Jakość treningu jak na żywo!
  • Jeden trening z trenerem, to 220-250 zł, tutaj masz tę wiedzę w formie online za jedyne 59.99 zł
Juliusz Słoniewicz Bóle Pleców