Trener-personalny-warszawa

Ćwiczenia na ból pleców

Ćwiczenia na ból pleców to temat bardzo często tutaj poruszany. Nic dziwnego, w końcu trener personalny w Warszawie zajmujący się wadami postawy to właśnie ja! Pisałem już kiedyś podobny artykuł, dotykający głównie ostrego bólu pleców. Dziś chcę zaproponować inne opcje, aby wprowadzić różnorodność. Nudo to wróg zdrowia!

Wieszak na podłodze

Trener-personalny-warszawa

Połóż się na podłodze, przybliż plecy do podłogi i wbij brodę w krtań. Następnie połóż ręce tak, by przedramiona dotykały podłoża. Później wykonuj ruchy przód-tył – nie możesz pogłębiać lordozy lędźwiowej. 

Rzuty kolan na boki

Rozluźnij się powoli unieś oba kolana i pozwól im opaść na jedną ze stron. Ręce rozłóż na boki, ciągnięcie powinno przechodzić od tyłu pleców, po przód barków. 

Ćwiczenia na ból pleców - Przyciąganie kolan do klatki

Trener-personalny-warszawa

Możesz też przyciągnąć oba kolana, wykonując słynną kołyskę. 

Trener personalny warszawa

Po raz kolejny staraj się być bardzo rozluźnionym. Zawsze warto w trakcie takiego rozciągania brać duże oddechy przez płuca i przeponę, a powietrze powoli wypuszczać przez nos. Później przyciągnij kolano do klatki i przytrzymaj przez 30 sekund. Po tym czasie możesz zacząć lekko napierać na dłonie i znowu trzymać 30 sekund.

Krzyżak leżąc

Trener-personalny-warszawa

Chodzi o ogólną mobilizację stawów, zróbcie to po swojemu, specjalnie nie zostawiam instrukcji, ponieważ ćwiczenie ma wiele elementów. Zależnie od mobilności różnie wyjdzie i nie musi przypominać mojej formy.

Trener Personalny w Warszawie Juliusz Słonieiwcz

Rozciąganie biodrowo-lędźwiowego

Trener-personalny-warszawa
Trener-personalny-warszawa

W tej pozycji musisz zachować neutralną lordozę, napięcie pośladków i brzucha jest niezbędne do trafienia mięśnia biodrowo-lędźwiowego, Jeżeli czujesz napięcie z tyłu pleców – jest to błąd. Prawidłowe uczucie będzie w okolicy wnętrza uda. 

Ćwiczenia na ból pleców pokazane w tym artykule mają na celu Cie zrelaksować, jeżeli oczekujesz trwałej poprawy, to musisz wdrożyć konkretny plan treningowy.

Rozciąganie tyłu uda

Trener-personalny-warszawa

Najlepiej wykonać ćwiczenie z taśmą, jednak i bez niej będzie efektywnie. Wystarczy, że przyciągniesz do siebie nogę i postarasz się ją prostować. Na początku pełny wyprost będzie niemożliwy, ale nie przejmuj się, bądź cierpliwy.

trener personalny warszawa

Rozciąganie czworobocznego lędźwi

Trener-personalny-warszawa

Oprzyj się na przedramieniu i unieś jak syrena. Poczujesz ciągnięcie z boku lędźwi.

Trener Personalny w Warszawie Juliusz Słoniewicz

Rozciąganie przodu uda z taśmą

Trener-personalny-warszawa

Połóż się na brzuchu, lekko go napnij i przyciągnij do pośladków nogę za pomocą taśmy. Po chwili możesz napierać na taśmę przez 5 sekund, a potem znowu przyciągnąć nogę. Powtórz kilka razy.

Ćwiczenia na ból pleców - podsumowanie

Każdą z pozycji przytrzymaj przez około 60 sekund. Mam nadzieję, że te pozycje przyniosą Ci ulgę – Juliusz Słoniewicz, Trener Personalny w Warszawie.

Więcej artykułów

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: