trener-personalny-bol-lokcia

Ćwiczenia na ból nadgarstka i łokcia

Ćwiczenia na ból nadgarstka i łokcia przydadzą się każdemu tenisiście, kucharzowi, pracownikowi biurowemu i innym osobom operującym na co dzień bardzo intensywnie dłońmi. Poniżej przedstawię krótki plan relaksacyjno-wzmacniający, który powinien pomóc na Wasze dolegliwości. Jako trener personalny spotkałem się z wieloma przypadkami, które po korzystaniu z tych ćwiczeń odczuły ulgę.

Masaż piłką

Ułóż piłkę mniej więcej w okolicach łokcia, na pewno poczujesz tam przeskakujące ścięgna i mięśnie. Następnie napierając na piłkę drugą dłonią wykonuj powolne okrężne ruchy, zwiększając jednocześnie nacisk. Gdy znajdziesz twardy punkt, przytrzymaj go przez minutę-dwie. Presję możesz tez wywołać ścianą zamiast ręką. 

Te mięśnie odpowiadają za ruch palców, nadgarstka oraz częściowo łokcia, dlatego masaż przynosi ulgę. Warto nawet w pracy co jakiś czas zastosować ucisk.

Trener Personalny Warszawa

Uginanie nadgarstka

Na początku możesz wykonać ruch samą dłonią, później warto wziąć do ręki piłeczkę lub butelkę. Tak naprawdę chodzi jedynie o powolne i dokładne wykonywanie każdej możliwej ruchomości stawu. Na koniec treningu ponownie wykonaj masaż. 

Trener Personalny w warszawie, centrum

trener-personalny-warszawa
trener-personalny0-warszawa
Trener Personalny Warszawa
Trener-personalny-warszawa

Ćwiczenia na ból nadgarstka i łokcia - podsumowanie

Powyższe ćwiczenia wykonuj codziennie, nawet w przerwach między pracą, czy w wolnej chwili. Jednak do tego warto wydzielić 10 minut dziennie jedynie na ten plan, wtedy skuteczność będzie jeszcze większa. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń każdego ruchu. Jak widać, nie każdy plan treningowy musi być długi ;).

Mam nadzieję, że plan pomoże, jeżeli tak, daj mi znać – Juliusz Słoniewicz, Trener Personalny w Warszawie.

Więcej artykułów

Chcesz poznać szczegóły współpracy ze mną? 

Napisz przez zakładkę Kontakt albo wypełnij formularz Bezpłatnej Konsultacji. Prowadzę treningi w Cityfit Rondo ONZ, a konsultacje najczęściej w Green Cafe Nero Rondo ONZ.

Do zobaczenia!

Sprawdź też: